Kamuran HOMAN

Lecturer
mardindiplomasi
0 Reviews

Course Description

E-Mail: homankamuran@gmail.com

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini 2016 yılında tamamladıktan sonra aynı dönemde Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi Dış Politika biriminde çalışmaya başlamıştır. Birimin kuruluş aşaması, altyapısı ve yapılanmasında aktif rol almıştır. Birimin kuruluşundan hemen sonra 4 aylık süreçte uluslararası ilişkilerin kapsamı, dış politikanın amacı, uluslararası ilişkiler teorileri ve dış politikanın kavramları konularını öğrenci gruplarına anlatarak birimin altyapısını oluşturmuştur. “Mezopotamya’dan Balkanlara Eğitim Köprüsü” projesi kapsamında 8. Grup öğrencilerinin 12 haftalık teori eğitiminin eğitmenliğini yapmış teori eğitimini bitirdikten sonra Proje Koordinatörü olarak Bosna Hersek’te saha çalışmasında bulunmuştur. Ayrıca birimin ikinci projesi olan “Mezopotamya’dan Dünyayı Yeniden Yorumluyoruz” projesi kapsamında genel olarak Asya Kıtası, ülke bazında ise Rusya ile ilgili çalışmıştır. Bu çalışmalar çerçevesinde 12 hafta, 24 derslik bir eğitimden sonra Rusya saha çalışmasını gerçekleştirmiştir. Halihazırda Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi Diplomasi Akademisi’nde aktif olarak çalışmaktadır.

 

EĞİTİM

Yüksek Lisans: Ömer Halis Demir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı – Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (2022-Devam)

Lisans: Ömer Halis Demir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü (2011-2016)

Ortaöğretim: Milli Piyango Lisesi (2005-2009)

AKADEMİK ÇALIŞMALAR

Homan, Kamuran (2016). Türk Boğazlarının Hukuki Statüsü 1918-1936. (Basılmamış Bitirme Tezi) Ömer Halis Demir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı, Niğde 2016.

SEMİNER-STAJ VE SERTİFİKALAR

* Medya ve İnsan ilişkileri Semineri / Ömer Halis Demir Üniversitesi İletişim Fakültesi 2014-2015.

* Beden Dilini Kullanma, Anlama ve Yorumlama Konferansı / Ömer Halis Demir Üniversitesi İletişim Fakültesi 2013, Kişisel Gelişim Uzmanı

* İnsan İlişkilerinde İletişimin Rolü ve Etkinliği Semineri / Ömer Halis Demir Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 2012.

* Avrupa Birliği İlişkilerinde Uzmanlık Sertifikası / Ömer Halis Demir Üniversitesi / AB Bakanlığı 2013.

* Hasta Kabul Sertifikası / Medisoft-Elektra Doğu ve G. Doğu TYDF Müdürlüğü 2016.

İŞ BİLGİLERİ

2016 – Devam Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi – Siyaset Bilimci/Eğitmen

 

YÜRÜTÜLEN PROJELER

*Mardin Diplomasi Akademisi- Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Mart 2021- devam (Proje Eğitim Koordinatörü)

*Münazara Okulu- Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, 2021-devam (Eğitmen-Yürütme Kurulu Üyeliği)

*Mardin Diplomasi Akademisi Romanya-Bulgaristan Saha ÇalışmasıMardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi Diplomasi Akademisi, 30 Ağustos 2022- 6 Eylül 2022 (Proje Eğitim Koordinatörü)

*Mezopotamya’dan Dünyayı Yeniden YorumluyoruzMardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Temmuz 2018-Aralık 2018 (Proje Eğitim Koordinatörü)

*Mezopotamya’dan Balkanlara Eğitim Köprüsü –  Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Kasım 2017-Haziran 2018 (Proje Eğitim Koordinatörü)